Cennik

Akademia Verso La Natura

Wyjaśnienie do cennika

Pierwszym spotkaniem w naszej Akademii jest jazda zapoznawcza, która pozwala ocenić instruktorowi poziom jeźdźca i zakwalifikowanie go do określonej grupy, niezależnie czy jest to pierwszy kontakt z koniem czy wieloletnie doświadczenie.

Jazda zapoznawcza na lonży trwa 30 minut, a jazda samodzielna 45 minut, łącznie przeznaczamy na pierwsze spotkanie 60 minut, my odpowiadamy na pytania, a klient zapoznaje się z ośrodkiem i zasadami panującymi na terenie stajni.
Jeżeli klient zdecyduje się u nas jeździć, następnym krokiem jest wybór pakietu jazd, w zależności od preferencji i umiejętności można wybrać jazdę na lonży, grupową, indywidulną, jazdy w terenie.

cennik

 

Lekcja na lonży trwa 30 minut, podczas lekcji instruktor oswaja jeźdźca z koniem i przekazuje mu najważniejsze informacje, uczy wszystkich podstaw. Kiedy jeździec będzie już gotowy aby rozpocząć naukę samodzielnej jazdy bez lonży, przechodzi do jazd grupowych bądź indywidualnych. Jeżeli trener stwierdzi, że wymagana jest jeszcze jazda indywidualna zanim adept przejdzie do grupy, może prowadzić jeszcze kilka jazd doszkalających w ramach 30 minutowych lonży, sam na sam z jeźdźcem, aż do etapu kiedy będzie on mógł rozpocząć jazdę w grupie.

Nie prowadzimy popularnych “oprowadzanek”, jest możliwość aby najmłodsze dzieci wraz z trenerem odbywały jazdy w ramach lonży, w tym czasie dzieci oswajają się ze zwierzęciem, czyszczą je, pomagają przy siodłaniu, spacerują na kucyku, ćwiczą podstawową gimnastykę na koniu i łapią równowagę, żeby były przygotowane do rozpoczęcia nauki jazdy konnej w późniejszym wieku.

Jazdy indywidualne trwają 60 minut odbywają się w gronie maksymalnie 2 osób i dzielimy je ze względu na poziom umiejętności na grupy podstawowe, zaawansowane oraz grupę sportową. Jazdy odbywają się na kucach, średnich koniach oraz dużych koniach.
Kuce dzielimy na większe lub mniejsze, przeznaczone do nauczania najmłodszych adeptów jeździectwa. Średnie konie mogą być jeżdżone przez dzieci, a także przez drobne osoby dorosłe, duże konie przeznaczone są dla osób dorosłych.

Jazdy indywidualne odbywają się codziennie w wyznaczonych w grafiku godzinach, przeznaczone są dla jeźdźców na każdym poziomie wyszkolenia, od zupełnie podstawowych do bardzo zaawansowanych jeźdźców.

Jazda w terenie trwa 1 h – 1,5 h, możliwość wyjazdu poza teren Akademii mają tylko Ci jeźdźcy, którzy według instruktora będą posiadali wystarczające umiejętności.

Rezerwacji jazd zapoznawczych można dokonywać telefonicznie bądź też przez kontakt na naszej stronie w aplikacji Facebook.

Rezerwacja jazd po wykupieniu karnetu dostępna będzie przez stronę www.akademiaverso.pl 

Jazdy, które nie zostały odwołane dzień przed umówionym terminem przepadają.
Nie ma możliwości samodzielnych jazd (bez instruktora).